Kā kļūt par AAB biedru?

Piešķir Viestura ordeni kolēģim Aloizam Vaznim

Ordeņu kapituls ir nolēmis piešķirt Viestura ordeņa III šķiru Aloizam Vaznim, Latvijas Republikas iekšlietu ministram 1990.-1991.gadā, zvērinātam advokātam.
 
Advokātu atbalsta biedrība apsveic kolēģi, pauž gandarījumu par to, ka Ordeņu kapituls novērtē Aloiza Važņa ieguldījumu Latvijas neatkarīgās valsts atjaunošanā un tiesiskuma stiprināšanā tajā.
 
Novēlam kolēģim Aloizam Vaznim veiksmīgi turpināt aktīvu profesionālu un sabiedrisku darbību.
 
Viestura ordenis ar devīzi "Confortamini et pugnate" (Esiet stipri un cīnieties) dibināts 1938.gadā sakarā ar Latvijas valsts 20.gadadienu senās pastāvīgās Latvijas varenības piemiņai. Ordeņa meta autors ir mākslinieks Herberta Mangolds.
 
Viestura ordenim ir piecas šķiras un triju pakāpju goda zīmes, un tas bija tikai militārs apbalvojums. To piešķīra par nopelniem valsts bruņoto spēku audzināšanā un sabiedriskās kārtības uzturēšanā, valsts robežu sargāšanā un valstiskuma apziņas ieaudzināšanā pilsoņos.
 
Tas ir samērā rets apbalvojums, jo pirmā apbalvošana notika 1938.gada 17.novembrī, bet pēdējā – 1940.gada 13.jūnijā. Ordenis pastāvēja tikai 20 mēnešus.

Publicēts: 23.10.2009


« Atgriezties