Kā kļūt par AAB biedru?

Advokātu atbalsta biedrība aicina steidzami sasaukt konferenci par valsts apmaksāto aizstāvību kriminālprocesā

Rīgā, 11.novembrī. Valstī tuprinoties ekonomiskajai krīzei un palielinoties bezdarbnieku un maznodrošināto iedzīvotāju skaitam, kļūst arvien aktuālākas problēmas ar valsts nodrošinātu aizstāvību kriminālprocesā, uzskata Advokātu atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Maija Kalniņa.
 
Nepietiekošais valsts finansējums šim mērķim, kas kopš šī gada 1.septembra ir vēl samazināts, pasliktina situāciju šajā jomā.
 
‘’Daudziem ir stereotips, ka šāda veida advokāta aizstāvība ir nepieciešama tikai kādiem recidīvistiem, manjakiem un briesmoņiem, kas pusmūžu pavadījuši cietumā, - saka AAB pārstāvis zvērināts advokāts Dmitrijs Skačkovs. – Šis priekšstats vienmēr ir bijis nepilnīgs, bet īpaši nepareizs ir šodien, kad visai normāli cilvēki bez noziedzīgas pagātnes paliek bez darba un iet uz veikalu, lai apēstu turpat no plaukta nozagto maizi. Arī par to personu var saukt pie kriminālatbildības, un jautājums par aizstāvību, kaut vai par soda mīkstināšanu cilvēkam, ir ļoti aktuāls.’’
 
“AAB mēģinājusi piesaistīt šai problēmai sabiedrības uzmanību, un zināmā mērā ar mediju palīdzību tas izdevās, tomēr pati šī uzmanība vēl nav problēmas atrisinājums.” - uzsvēr AAB valdes priekšsēdētāja zvērināta advokāte Maija Kalniņa.
 
Lai šādu risinājumu rastu, Advokātu atbalsta biedrība ir aicinājusi Latvijas Krimināllietu Advokātu Biedrību sasaukt kopīgu konferenci, kurā tiktu aicināti arī Tieslietu Ministrijas pārstāvji.

Autors: Advokātu atbalsta biedrība

Publicēts: 11.11.2009

Avots: Advokātu atbalsta biedrība


« Atgriezties