Kā kļūt par AAB biedru?

Ierosina disciplinārlietu pret zvērinātu advokātu A.Gobzemu

Rīgā, 2010.gada 18.maijā. Latvijas Zvērinātu advokātu padome šodien ir nolēmusi ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu un nosūtīt pārbaudes materiālus Disciplinārlietu komisijai.

Discplinārlieta ir ierosināta sakarā ar A.Gobzema reklāmas vēstuli, kura tikusi nosūtīta arī citu zvērinātu advokātu klientiem, un kurā ir norādīts, ka A.Gobzems ir ''citādāks advokāts nekā tie, ar kuriem Jūs esat sasatapušies'' (autora punktuācija), ka viņam uzticēto darbu viņš spēj izdarīt ''pat septiņas reizes labāk'', nekā citi.

Sakarā ar šo vēstuli Latvijas Zvērinātu advokātu padomes Ētikas komisijā griezušies vēstules adresāts AS ''KU-Lat-Holding'' un Advokātu atbalsta biedrība. Ar savu lēmumu Ētikas komisija konsatējusi, ka zvērināts advokāts Aldis Gobzems ir piedāvājis juridisku palīdzību rakstiskā, uzmācīgā, citus kolēģus noniecinošā veidā personām, kuras nav izteikušas vēlmi saņemt šādu palīdzību no zvērināta advokāta A.Gobzema.

A.Gobzems šādiem secinājumiem nepiekrīta, pārsūdzot Ētikas komisijas lēmumu Latvijas Zvērinātu advokātu padomei, tomēr padome ar šodienas lēmumu ir pievienojusies Ētikas komisijas viedoklim.

Nepieciešams atzīmēt, ka A.Gobzems paralēli šī jautājuma izskatīšanai Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas institūcijās ir publicējis rakstu portālā ''Diena.lv'', tajā pārmetot kolēģiem, kas ir nosodījuši viņa rīcību, bailes un šos kolēģus nodēvējot par ''treknajiem runčiem''.

Advokātu atbalsta biedrība uzskata, ka A.Gobzema rīcība, arī viņa raksts portālā ''Diena.lv'', liecina ne vien par to, ka viņam trūkst paškritikas un elementārās izpratnes par profesionālo ētiku, bet arī par to, ka viņš nav ieklausījies kolēģu argumentētajā viedoklī un turpina izdarīt ētikas pārkāpumus.

Tādēļ ir pamats sagaidīt no Disciplinārlietu komisijas tikpat stingru un princpiālu rīcību, kāda ir bijusi citās plašu skanējumu sabiedrībā ieguvušajās disciplinārlietās.

A.Gobzema raksts portālā ''Diena.lv'' lasāms šeit.

http://www.diena.lv/lat/politics/blog/aldis-gobzems/treknajiem-runciem-bail-advokatu-kopsapulces-prieksvakara#

Publicēts: 18.05.2010

Avots: Latvijas Zvērinātu advokātu padome


« Atgriezties